Osobní nástroje

2. Přidávání obsahu

Jak přidat základní typy obsahu na webových stránkách Plone

2.1. Přidání nového příspěvku

Obecný přehled o tom, jak přidat nový obsah položky v Plone, včetně definic každého standardního typu obsahu

Nové položky obsahu jsou přidávány přes přidávat nové. . . Drop-down menu:

add-new-menu.png

Přidávání obsahu na Plone se provádí na danou adresu/místo, což znamená, že musíte přejít do sekce vašeho webu Plone, který chcete nový obsah k pobytu před použitím na tlačítko Add New. . Drop-down menu.. Samozřejmě můžete vyjmout, kopírovat a vložit položky obsahu z jedné části do druhé v případě potřeby.

 

Typy obsahu

V Plone, můžete použít několik typů obsahu, abyste mohl psát určité druhy obsahu. Například, nahrát obrázek, musíte použít typ obsahu obrazu. Níže je seznam dostupných typů obsahu v pořadí podle jejich vzhledu a použití:

Sbírka
Sbírky jsou používány ke skupině a obsah zobrazení na základě souboru kritérií, které si můžete nastavit. Sbírky fungují podobně jako dotaz  v databázi.
Událost
Událost je typ speciální stránky, jako je obsah speciálně pro zasílání informací o události (jako fundraiser, grilování, atd.). Tento typ obsahu má funkci, která umožňuje návštěvník webu a přidejte událost do svého stolního kalendáře s buď iCal nebo vCal standardu. To zahrnuje aplikace, jako jsou: Google Calendar, Outlook, Thunderbird a další.
Chcete-li přidat jednu událost do kalendáře, klepněte na vCal nebo iCal odkazy vedle "Přidat akci do kalendáře" textu v hlavním zobrazení položky události.
Events summary table
Od Plone 3.3 na vás může také získat všechny události ve složce najednou (v současné době k dispozici pouze ve formátu iCal). Chcete-li stáhnout soubor iCal, přidejte @ @ ics_view na konec URL složky, která obsahuje události. Například, pokud chcete získat všechny události do složky událostí v kořenovém adresáři vašeho webu, přejděte na http://yourdomain.tld/events/ @ @ ics_view. Existují plány k zajištění odkaz na tuto iCal kalendáře uvnitř uživatelského rozhraní v budoucí verzi.
Soubor
Soubor v Plone je nějaký binární soubor, který chcete nahrát s úmyslem, že si jej může stáhnout  návštěvník webu. Běžné příklady jsou soubory PDF, Word dokumenty a tabulky.
Desky
Složky pracovat v Plone podobně jako to dělají na počítači. Můžete použít složky uspořádat svůj obsah, a aby vaše webové stránky Plone navigační strukturu.
Obraz
Typ obsahu obrazu se používá pro nahrávání obrazových souborů (JPG, GIF, PNG), takže si můžete vložit do stránek či jiných typů obsahu stránek, jako je.
Odkaz
Také odkazoval se na jako "propojení objektu", nepleťte si to s odkazy, které vytvoříte pomocí TinyMCE nebo Kupu, vizuální editory stránek Plone je. Typ obsahu Link se často používá, aby zahrnoval odkaz na externí webové stránky v provozu a další specializované účely.
News Item
Tento typ obsahu je podobné události, jen News Item je speciálně určen pro vysílání zprávy. Můžete také připojit miniaturu ke News Item, který pak zobrazí ve složce souhrnných výhledem vedle shrnutí News Item.
Strana
Stránka v Plone je jedním z nejjednodušších obsahu dostupných typů. Použijte stránky psát většinu vašich webových stránek na vašich webových stránkách Plone.

Poznámka: V závislosti na tom, co add-on produkty máte nainstalovány, můžete zobrazit další možnosti ve vašem přidat nové. . . Drop-down menu, než se objeví zde. Další informace o těchto dalších typů obsahu, naleznete v dokumentaci k produktu k doplňku v otázce.

 

Název

Téměř všechny typy obsahu v Plone mají dvě pole společné: název a popis.

Název položky obsahu, včetně složky, obrázky, stránky, atd., může být cokoli chcete - můžete používat jakékoli znaky klávesnice, včetně polotovarů tituly se stávají součástí webové adresy pro každou položku, kterou vytvoříte v Plone.. Webové adresy, také známý jako URL, je to, co píšete ve webovém prohlížeči jít na určité místo na webu (Nebo byste klepněte na cestu tam), jako jsou:

www.mysite.com / about / personální / sally / bio

nebo

www.mysite.com / images / motýli / velitele / long-tailed-kapitáni

Webové adresy mají omezení povolených znaků klávesnice, a mezery nejsou povoleny. Plone dělá dobrou práci - udržuje správné použití webových adres blízko tím, že je převede na malá písmena, a nahradí čárky, mezery a interpunkční znaménka.

Webová adresa dané položky je odkazována v Plone zkráceným názvem . Použijete-li funkci Přejmenovat, uvidíte krátký název spolu s titulem.

Pole se budou lišit v závislosti na typu obsahu. Například typ obsahu Link má na pole adresy URL. Typ obsahu souboru je pole souborů, a tak dále.

 

Popis

Popis se zobrazí v horní části stránky, hned pod hlavou. Popisy jsou často používány pro spojení s různými složky a sběr názorů (např. Standard a shrnutí). Popis také se objeví ve výsledcích vyhledávání přes nativní vyhledávače Plone je.

2.2. Přidání složky

Přidání složek na webových stránkách nadace Plone je základní způsob ovládání organizaci obsahu.

 Máte nepochybně vytvořeny složky (adresáře) na pevném disku vašeho počítače. Osobní počítače používají hierarchii složek strukturují  a organizují programy a soubory na pevném disku. V Plone jsou složky v zásadě používány stejným způsobem, kromě toho, že jsou vytvořeny na webových stránkách Plone, pro organizování obsahu v integrovaném paměťovém systému Plone.

Složky jsou přidány kliknutím na Přidat nový ... drop-down menu. Vyberte složku v nabídce:

add-item-menu-folder.png

Nyní byste měli vidět obrazovku Add Folder:

add-folder.png

Vyplňte v hlavičce, která je vyžadována, jak je uvedeno v červeném čtverci. Popis je volitelný, můžete vždy vrátit do panelu úprav, pokud potřebujete přidat popis složky. Popisy jsou užitečné, když návštěvník webu používá nástroj pro vyhledávání součástí Plone - výsledky se zobrazí se i název a popis položky.

Můžete také všimnout záložek podél horní linky:

  • Default, pro zadání název a popis polí
  • Kategorizace, pro určení kategorie, které se vztahují na složky (můžete znát to jako klíčová slova),
  • Data pro nastavení časové období, kdy by se složka bude k dispozici pro zobrazení na webových stránkách,
  • Vlastnictví, pro určení tvůrce a / nebo přispěvatele pro položku obsahu,
  • Nastavení, která umožní připomínky k položce, přidávat další a předchozí odkazy , a vybrat, zda se zobrazuje v navigačním menu pro webové stránky.

Tyto karty jsou standardní, takže je uvidíte, když kliknete na jiné typy obsahu. Tyto karty budeme popisovat  v jiné části této uživatelské příručce.

Ujistěte se že jste klepli na tlačítko Uložit v dolní části stránky, když jste hotovi. Tím se dokončí proces vytváření složek.

lights-camera-action.png Podívejte se na Plone 4 video o přidání složky .

 

2.3.  Jaký je název na webu?

Jednotlivé položky obsahu na webových stránkách Plone mají jednotlivé webové adresy. Plone vytváří to automaticky, na základě titulku, který vypíšete.

 Jaký je webový název?

Název položky obsahu, včetně složky, obrázky, stránky, atd., může být cokoli chcete - můžete používat jakékoli znaky klávesnice, včetně polotovarů tituly se stávají součástí webové adresy pro každou položku, kterou vytvoříte v Plone.. Webové adresy, také známý jako URL, je to, co píšete ve webovém prohlížeči jít na určité místo na webu (Nebo byste klepněte na cestu tam), jako jsou:

www.mysite.com / about / personální / sally / bio

Nebo

www.mysite.com / images / motýli / velitele / long-tailed-kapitáni

Webové adresy mají omezení povolených znaků klávesnice, a mezery nejsou povoleny. Plone dělá dobrou práci udržet webových adres správné použití blízko-ekvivalenty hlavy, které poskytnete, tím je převede na malá písmena, a nahrazením čárky mezer a interpunkčních znamének.

Pro ilustraci, pojďme každou z těchto dvou webových adres  rozdělit do jejich části:

  www.mysite.com / about / personální / sally / bio
 ^ 
 Název webové stránky
                ^ 
                složku s názvem O
                      ^ 
                      složka s názvem Osobní
                                ^ 
                                složku s názvem Sally
                                      ^ 
                                      složku s názvem Bio

V tomto příkladu Plone změnil každý název složky na malá písmena, např. z personálního personálu. Nemusíte se o to starat. Plone zpracovává web adresování, stačí zadat tituly jak budete chtít.

A, pro druhý příklad:

  www.mysite.com / images / motýli / velitele / long-tailed-kapitáni
 ^
 Název webové stránky
                ^
                složku s názvem Obrázky
                       ^
                       složku s názvem Butterflies
                                   ^
                                   složku s názvem Skippers
                                            ^
                                            složka s názvem Long-sledoval Skippers

Tento příklad je podobný jako první, což ukazuje, jak je zde malá převod z názvu každé složky na odpovídající části na internetové adrese. Poznámka případ složky s názvem Long-tailed Velitelé. Plone udržel pomlčku, jako je povolen jak v názvu a části webové adresy, ale  změnil prázdné znaky mezi slovy sledoval a velitelům na palubní desce, na internetové adrese, spolu s konverzí na malý znak.

Webová adresa dané položky je odkazována v Plone zkráceným názvem. Použijete-li funkci Přejmenovat, uvidíte krátký název spolu s titulem.

2.4. Přidání snímků

Přidání obrázků na webových stránkách nadace Plone je základní úkol, který může znamenat trochu práce na vašem lokálním počítači, ale je to důležité, protože fotografie, mapy a zakázková grafika jsou na webových stránkách tak důležité.

Příprava obrazů pro web

Nezapomeňte používat formáty souborů webové standard pro všechny snímky. Přijatelné formáty: JPG, JPEG, GIF a PNG. Nepoužívejte BMP nebo TIFF, protože tyto nejsou široce podporovány webových prohlížečů.

Když jste připraveni nahrát obrázek, použijte Přidat nové ... drop-down menu (Uvidíte jen přidat nový ... nabídku po přihlášení):

add-item-menu-image.png

Po kliknutí na tlačítko přidat obrázek, uvidíte panel Přidat obrázku:

add-image.png

Název a popis polí (pole, jako v "zadávání dat pole"), jsou tam, jak se přidáním složky, a ve spodní části je místo pro nahrátí obrázku. Pojďme se podívat na tři vstupní pole jednotlivě:

  • Hlava - Používejte co text, který chcete, a to i s mezerami a interpunkcí (Plone kliky web adresování).
  • Popis - vždy dobrý nápad, ale vždy na přání. Nechte prázdné, pokud chcete.
  • Obrázek - pole Obrázek je vstupní textové pole spolu s tlačítkem Procházet .... Nemusíte psát nic tady, stačí kliknout na tlačítko Procházet a budete mít možnost si prohlédnout místní počítač pro obrazový soubor nahrát (Nezapomeňte: Musíte si uvědomit, kde budete mít své snímky na počítači).

Pro obrázky musíte minimálně projít místní počítač k souboru s obrázkem, klepněte na tlačítko Uložit v dole - nahrát obrázek na webové stránce Plone. Budete muset počkat několik sekund, pro na dokončení uploadu  ( minutu nebo tak, pokud máte pomalé připojení k webu). Náhled nahraného obrazu se zobrazí, když je nahrávání dokončeno.

 V Plone 4, obrázky a soubory, které jsou nahrány do Plone, mají své identifikátory (URL) na základě titulu, který je uveden na obrázku (místo názvu souboru obrázku nebo souboru). Vzhledem k tomu není nutné název pole, pokud nechcete vyplnit ji, název položky, bude ve výchozím nastavení používat název souboru v místě titulu.

2.5. Přidání stránek

Stránky v Plone značně liší, ale jsou jediné "webové stránky", z jednoho druhu nebo jiný.

Chcete-li přidat stránku, použijte novou ... Přidat nabídku pro složky:

Zvolte stránku z drop-down menu, a uvidíte Přidat stránku panelu:

Název a popis polí jsou nahoře. Vyplňte každý z nich se odpovídajícím způsobem.  V dolní části je změna poznámka pole, rovněž standardní vstup, který je velmi užitečný pro ukládání poznámek, které popisují změny v dokumentu. To je užitečné pro stránky, na kterých  spolupracujete s ostatními.

Střední panel, tělo Text, pracujete-li na stránkách. Tento software používá pro výrobu stránek v Plone vizuální editor a konkrétně nástroj s názvem TinyMCE, je to nejdůležitější vlastnost, která vám umožní udělat WYSIWYG editaci. WYSIWYG editace - co vy vidíte je co vy dostanete - popisuje software zpracování textu práce. Pokud provedete změny, jako je například nastavení slovo bold, vám okamžitě vidět tučný text.

Lidé jsou přirozeně spokojeni s WYSIWYG přístupem typických textových procesorů. Popíšeme je později v této příručce. Váš web-administrátor může také povolit tzv. značkovací jazyky pro vaše webové stránky.

2.6. Přidávání souborů

Různé typy souborů lze nahrát na webové stránky Plone.

Vyberte soubor v novém ... v nabídce Vložit na složku nahrát soubor:

add-new-menu.png

Uvidíte panel Přidat soubor:

Klikněte na tlačítko Procházet a přejděte k souboru, který chcete nahrát z místního počítače. Zajistěte titul (můžete použít stejný název použitý na lokálním počítači, pokud chcete). Poskytnout popis,   pokud chcete. Po klepnutí na tlačítko Uložit soubor bude uložen do složky.

lights-camera-action.png Podívejte se na Plone 2 video o přidání souboru .

Mezi typy souborů patří například soubory PDF, Word dokumenty, databázové soubory, zip soubory ... - no, prakticky cokoliv. Soubory na webové stránky Plone jsou považovány za soubory a ukáží se v seznamech Obsah pro složky, ale nebudou na ně žádné speciální pohledy.  Objeví podle jména v seznamu a budou k dispozici ke stažení, pokud kliknete.

Existují specializované doplňky-na nástroje pro webové stránky Plone, které hledají obsah souborů. Pokud máte zájem o tuto funkci, obraťte se na správce webových stránek Plone.

 

 

 

2.7. Přidání odkazy

Kromě vložení do stránek, odkazy mohou být vytvořeny jako samostatné obsahy položek. S odkazy jako samostatnými položkami vám umožní dělat věci, jako je jejich uspořádání do složek, nastavení klíčových slov  s cílem usnadnit seskupování v seznamech a výsledků vyhledávání, nebo odkazy do navigace.

Přidat odkaz klepnutím na volbu v menu v novém ... v nabídce Vložit na složky:

add-new-menu.png

Uvidíte na odkaz Přidat panelu:

Dobré tituly pro odkazy jsou důležité, protože tituly se zobrazí v seznamu odkazů, a protože tam mají tendenci být celá řada odkazů držených ve složce jako soubor.

Vložte webovou adresu do pole URL nebo zadejte ho dovnitř. Neexistuje žádní rada jak  nejlépe vložit webovou adresu z okna prohlížeče, kde si prohlížíte odkazovaný cíl, ať máte správnou adresu .

Linkovaný Objekt v provozu

Odkaz objekt se bude chovat v následujících způsobů, v závislosti na vašem stavu přihlášení nebo oprávnění.

  • Pokud máte možnost editovat objekt propojení, když kliknete na odkaz předmětu budete přesměrováni na objekt samotný, takže si můžete upravit (jinak byste třeba, aby cíle odkaz a nikdy dostat do Karta edit!)
  • Pokud nemáte možnost upravovat propojení objektu, když kliknete na odkaz předmětu budete přesměrováni na cíl odkazu objektu. Stejně tak, pokud zadáte webovou adresu objektu odkaz přímo ve vašem prohlížeči, budete přesměrováni přímo k cíli linky. Objekt spojení v tomto případě působí jako přesměrování.

 

 

2.8. Přidání události

Webové stránky Plone mají vestavěný systém pro správu a zobrazení události kalendáře.

Pomocí nového ... nabídku Přidat k složky přidat událost:

add-new-menu.png

Uvidíte poměrně velký panel Přidat akci:


Z vrcholu, máme následující pole:
  • Hlava - Povinná
  • Popis
  • Místo konání akce
  • Povinné - datum a čas zahájení
  • Datum a čas ukončení - povinné
  • Událost tělo textu (vizuální editor panel)
  • Účastníci
  • Typ akce (y)
  • URL akce
  • Jméno kontaktní osoby
  • Kontaktní e-mail
  • Kontaktní telefon
  • Změna poznámka
Všimněte si, že jsou zapotřebí pouze tři pole, název a spustit, a datum a čas konce,. Takže, i když je to velký vstupní panel, pokud jste ve spěchu, stačí zadat název a čas začátku a konce a ušetříte. Samozřejmě, pokud máte další informace, měli byste ji zadat.

  Jedna část panelu potřebuje trochu více vysvětlení: akce začátek a konec doby. Rok, měsíc, den, a ostatní jsou jednoduché pull-down menu. Ale na den, často si nemůžete vzpomenout přesně a potřebujete poradit kalendář. K dispozici je šikovný pop-up kalendář, který nabízí alternativní způsob, jak vybrat ten den. Pokud kliknete na jeden z malých kalendářních ikony přilehlých den rozbalovací:

uvidíte tuto pop-up kalendář:
Stačí kliknout na den a bude nastavena. Vyplňte v oblastech, pro které mají informace a uložit událost, ale pamatujte:

DŮLEŽITÉ: Nebude to zobrazí na hlavním kalendáři webových stránek, dokud to bylo zveřejněno.

lights-camera-action.png Podívejte se na Plone 2 video o přidání události .

2.9. Přidávání novinek

Webové stránky Plone mají vestavěný systém pro publikování zpráv položky.

Pomocí nového ... nabídku Přidat k složky přidat novinku:

add-new-menu.png

Uvidíte panel Přidat News Item:

add-news-item.png

Standardní pole pro název, popis a změny vědomí jsou v panelu, spolu s vizuálním editoru oblasti pro text a obraz a obraz titulek polí. Můžete být kreativní, jak budete chtít v textové oblasti těla, a můžete použít na vložení snímku funkce (upload image) přidat tolik obrázek podle potřeby. Obrázky můžete nahrát na novinky položky budou přidány do složky, ve které přidáváte položku zprávy.

Obraz a obraz popisek pole pro přidání obrázku, který bude použit jako reprezentativní grafika za novinku, pro vysílání v News Item výpisy. Obrázek bude automaticky zmenšen a umístěn. Použijte tělo textu vložit obrázek v samotném těle News Item.

DŮLEŽITÉ: bude Aktuality položky, které nejsou uvedeny v hlavním webových stránkách seznam zpráv nebo zpráv portletu až do jejich zveřejnění.

lights-camera-action.png Podívejte se na Plone video o přidání novinku .

2.10. Nastavení základních vlastností

Záložka Panely je k dispozici na každé položce obsahu je pole pro základní informace. Poskytnutí těchto údajů je důležité, poskytovat palivo pro motory, které běží Plone.

Veškerý obsah položka, po kliknutí uživatelem s editačních práv na položku, zobrazí sadu záložek v horní části pro nastavení základních vlastností:

null

Tyto základní vlastnosti karty jsou:

  • Default - zobrazuje hlavní vstupní údaje panel pro položku obsahu
  • Kategorizace - zobrazí panel pro vytváření a nastavení kategorie (klíčová slova) na položku
  • Termín - zobrazuje datum expirace publikování datum položky
  • Vlastnictví - zobrazí panel pro nastavení tvůrce, přispěvatele, a veškeré informace o autorských právech položky
  • Nastavení - zobrazí malý panel pro nastavení, zda je či není položka se objeví v menu navigace, a pokud připomínky jsou povolena na položku

Vstupní pole podle těchto kartách pokrytí základní popisné informace s názvem metadata. Metadata se někdy nazývá "data o datech". Plone můžete použít tento metadata v mnoha ohledech.

Zde je Kategorizace panel, uvedeny pro položku obsahu stránky (bude stejná i pro jiné typy obsahu):

null

 

Poznámka: Štítky byly dříve nazýván kategorie v Plone 3, a slova před verzí 3.0.

Hlavní vstupní pole pro panel je pro určení kategorie. Můžete si je znovu, jen zadáním slova nebo fráze, jeden na řádku, v Novém tagy pole. Když uložíte, budou nové značky budou vytvořeny v rámci systému značek na webové stránce, a tato položka obsahu bude podán v rámci nich. Máte-li re-editovat tuto položku, nebo upravit jakýkoli jiný, budou nové tagy se zobrazí jako stávající značky.

Související položky pole můžete nastavit propojení mezi obsahem předmětů, které se ukazují jako odkazy ve spodní části, je-li obsah položka pohledu. To je užitečné, pokud nechcete použít explicitní kategorie připojit obsah.

Místo pole je geografická poloha, vhodné pro použití s mapovými systémy, ale třeba zadat, pro všeobecné vedení záznamů.

Volba jazyka by za normálních okolností dojít k poklesu na výchozí stránku, ale na vícejazyčných webových stránkách, různé jazyky mohou být použity v kombinaci obsahu.

Panel Data má pole pro datem zveřejnění a datum expirace, efektivně spustit a zastavit data pro obsah, pokud si přejete, aby jejich nastavení:

null

Publikace a vypršení data fungují jako toto:

  • Pokud je položka za její platnosti, je označen jako "Prošlá" v červené barvě ve svém dokumentu vedlejší trať při pohledu.
  • Položka jejichž datum zveřejnění je před aktuálním datem nedostane další text v jeho vedlejší trať.
  • V obou případech je položka "nepublikované", které se nesmí zaměňovat se státem workflow.
  • To jen znamená, že položka se nezobrazuje ve výpisech a hledání.
  • Tyto seznamy zahrnují seznamy složek.
  • Avšak majitel položky bude udržovat vidět to, což se hodí, protože jste chtěli vědět, co jste ležet na vaše stránky.
  • Oprávnění, která řídí toto je přístup neaktivní obsah portálu.
  • Vypršela položky ve složce jsou označeny jako takové při prohlížení folder_contents.
  • Neexistuje žádný rychlý způsob, jak zjistit, zda položky v seznamu složek se dosud nezveřejněné.
  • Nastavíte-li nepublikovanou položku jako výchozí zobrazení pro složku, zobrazí se tato položka.
  • Schování položky nemá žádný vliv na administrátory. Budou vždy vidět nepublikované položky v jejich katalogu a vyhledávání.
  • Dát další pravidelní uživatelé práva ("přidat", můžete editovat "," můžete zkontrolovat ") na položku neznamená, že o nic méně nepublikovaný pro ty uživatele.
  • Praktický způsob, jak pro uživatele bez admin přístupu nepublikovanou položku je přímo přes jeho URL.
Vlastnictví panel má tři volné pole formuláře pro zařazení tvůrce, přispěvatele, a informace o autorských právech nebo vlastnických práv k obsahu:
null
Panel Nastavení obsahuje pole, která se mohou lišit trochu z typu obsahu do typu obsahu, ale obecně jsou vstupní pole kontrolu, zda je nebo není položka se zobrazí v navigaci, nebo v případě, že jsou komentáře povoleny, a jiné podobné ovládací prvky:
null

Doporučení

Neexistuje žádný požadavek zadat informace zadané prostřednictvím těchto panelů, ale je to dobré.  Pro vlastnictví panelu, které poskytují údaje, jsou důležité v situacích, kdy existuje několik lidí, zapojených do tvorby obsahu, zejména pokud existuje více tvůrci a přispěvatelé pracují ve skupinách. Ty nejsou vždy nutné polí, jako je publikování a vypršení platnosti dat, jazyk a autorských práv, ale tyto údaje by měly být specifikovány pokud je to vhodné. Systém pro správu obsahu může být pouze tak dobrý, jako )plné jsou údaje.

Určení kategorií vyžaduje pozornost, ale pokud jste schopni je dodržovat,  jsou výborné - po vytvoření smysluplné sady kategorií. Je zde velká návratnost investovaného úsilí. Návratnost se děje pomocí vyhledávání a dalšího vybavení v Plone oproti těm, kteří pracují bez kategorizace. Totéž platí i pro nastavení souvisejících položek. Budete mít možnost ihned najít to, co budete potřebovat, a budete mít možnost objevit a používat vztahy v rámci obsahu.

 

Vystavení vlastnosti metadat jako meta tagy ve zdroji HTML

Od Plone 4 na v Nastavení webu → stránek, tam je zaškrtávací políčko, které odhalí vlastnosti metadat Dublin Core. Zaškrtnutím tohoto políčka odhalí název, popis, atd. metadata jako meta tagy v HTML <head> .
Například:

  <meta content="short description" name="DC.description" />
 <meta content="short description" name="description" />
 <meta content="text/html" name="DC.format" />
 <meta content="Page" name="DC.type" />
 <meta content="admin" name="DC.creator" />
 <meta content="2009-11-27 17:04:03" name="DC.date.modified" />
 <meta content="2009-11-27 17:04:02" name="DC.date.created" />
 <meta content="en" name="DC.language" /> 

Generátor bude kontrolovat a řídit nastavení allowAnonymousViewAbout a má vliv na vlastnosti Vlastníka, přispěvatelů a publikátora.

Můžete si přečíst více o Dublin Core a HTML metatagy .

2.11. Omezení typů ve složce

Nová ... menu Přidat má možnost volby, omezit typy obsahu, které mohou být přidány do složky.

Omezující typy jsou k dispozici pro přidání do složky je nejjednodušší způsob, jak řídit tvorbu obsahu na webových stránkách Plone. Možná budete chtít omezit typy obsahu, pokud jsou vaše stránky bude pracoval na několika lidmi. Tímto způsobem můžete prosadit osvědčené postupy, jako je uvedení pouze obrázky ve složce obrázky.

Nejprve vyberte poslední volbu v Přidat nový ... v menu s názvem Omezení ...:

add-new-menu.png

K dispozici jsou tři možnosti uvedené pro omezení typů ve složce:

Výchozí volba, používá nastavení z nadřazené složky. S touto jako výchozí to znamená, že pokud si vytvoříte složku a omezíte typy, které mohou být přidány, podsložky vytvořené ve složce budou automaticky provádět omezení. Druhá možnost, aby standardní typy, které mají být přidány, je způsob, jak obnovit výchozí, neomezené nastavení. Poslední volba umožňuje výběr ze seznamu dostupných typů:

Typy uvedené pod Povolené typy čísla jsou k dispozici na webových stránkách. Výchozí, jak je uvedeno, je, aby všechny typy. Povolené typy je možné zapínat a vypínat složky.

Využití sekundárních typů umožňuje jakousi podrobnější kontrolu. Například, pokud je výhodné pro ukládání snímků v jedné složce, namísto rozptylu je v různých složkách na webu - program, který někteří lidé dávají přednost - složky "Obrázky" by mohl být vytvořen s povoleným typem nastaveným na Obsah obrazu pouze typ. Podobně složka "Firemní akce" by mohl být vytvořen držet pouze typ obsahu akce. Zůstane-li na této cestě, tvůrci obsahu budou nuceni (nebo jediný vlastník webové stránky), dodržet tento přísný režim. Možná, že někdy je žádoucí flexibilita pro obrázky. Kontrolou typ obsahu Image pod středních typů míří do složky "firemní akce", snímky by mohly být přidány, pokud opravdu potřeba, pomocí Více ... podmenu, které by se objevit, pokud tento mechanismus je na místě.

Někteří lidé dávají přednost heterogenní směsi obsahu přes webové stránky, bez omezení. Jiní dávají přednost více určenému přístupu, omezení typů v jednom organizačním schématu. Plone má flexibilitu přizpůsobit se celé řadě návrhů.

2.12. Příprava obrazů pro web

Příprava obrázků pro web je nezbytnou součástí pomocí obrázků v Plone, nebo v jakémkoli on-line kontextu. Jak uvidíte, velikost záleží.

Mnoho lidí  pořizuje  fotografie digitálním fotoaparátem, ale mohou to být také naskenované obrázky, grafická ilustrace vyrobené pomocí softwaru, a další specializované obrázky. Pojďme se podívat na případ motýla fotografie pořízené digitálním fotoaparátem.

Digitální fotografie pořízené s moderními kamerami jsou obvykle příliš velké, abyste mohl psát přímo na webových stránkách, takže je třeba je změnit. Typický design webových stránek může mít šířku asi 1000 pixelů. Když fotografie pochází z vašeho fotoaparátu, může to být několik tisíc pixelů široký a vysoký, a několik megabajtů ve velikosti souboru. Musíte použít software na vašem počítači změňte velikost obrazu, aby něco méně než 1000 x 1000 pixelů, často mnohem menší než to.

Software, který používáte k zobrazení nebo tisk digitálních fotografií bude často mít tuto funkci změny velikosti, nebo můžete mít grafický software, jako je Corel Draw, Adobe Photoshop, IrfanView, nebo Gimp na vašem počítači. Změna velikosti obrázku, někdy volal převzorkování, je standardní funkce, měli byste být schopni najít v softwaru, často v nabídce Image.

Jak víte, co šířku v pixelech, změnit velikost obrázku? To záleží na okolnostech. Pro trochu "head shot" fotografii jít v biografii, možná 200 pixelů je tak akorát. Pro skupinové fotografii a 200 pixelů by byl příliš malý, aby umožnil identifikaci osob na fotografii, tak to může být třeba blíže na 400 pixelů na šířku. Pro skenovaného obrazu mapy, by šířka obrazu  musela být asi 1000 pixelů na mapě, aby detail byl použitelný.

Po uložení snímku se změněnou velikostí mu dejte jméno, které označuje novou velikost (např. butteryfly-zmenšeny-300px.jpg). Formát souboru je nejčastěji. Jpg (nebo. Jpeg). Další běžné formáty obrázků jsou. PNG a GIF.. Vezměte na vědomí, kam uložíte obrázky na vašem počítači, takže je budete moci  najít, když je budete nahrávat na vaše webové stránky Plone.

 

image_resizing.png

 

 

 

Abychom to shrnuli:

  1. Vezměte si své fotografie s fotoaparátem, nebo najděte existující obrázek, který chcete použít
  2. Přeneste jej do počítače
  3.  Použitím software pro úpravu obrázku na vašem počítači změňte velikost fotografie
  4. Nahrajte je na vaše webové stránky Plone

 

2.13. Přidání sbírky

Sbírky (dříve nazývané Inteligentní složky) jsou virtuální kontejnery seznamy položek tím, že dělá specializované vyhledávání.

Viz další část této příručky Použití sbírky

Akce dokumentů