Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Události / proběhlo okresní kolo Závodu vlčat a světlušek.

proběhlo okresní kolo Závodu vlčat a světlušek.

Tisková zpráva Skauti z okresu Nový Jičín se sjeli na závod do Žiliny Skautské středisko Pagoda Nový Jičín v letošním roce organizovalo okresní kolo Závodu vlčat a světlušek. Jedná se o skautský postupový závod pro členy Junáka ve věku 7 – 11 let a koná se každý sudý rok. Tentokrát se uskutečnil v sobotu 21. května, trasa s jednotlivými stanovišti a disciplínami vedla na území místní části Žilina.
Čas 21.05.2022
od 09:00 do 16:00
Místo Nový Jičín -Žilina
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)Tisková zpráva

 

Skauti z okresu Nový Jičín se sjeli na závod do Žiliny

 

Skautské středisko Pagoda Nový Jičín v letošním roce organizovalo okresní kolo Závodu vlčat a světlušek. Jedná se o skautský postupový závod pro členy Junáka ve věku 7 – 11 let a koná se každý sudý rok. Tentokrát se uskutečnil v sobotu 21. května, trasa s jednotlivými stanovišti a disciplínami vedla na území místní části Žilina.

 

Cílem závodu je možnost porovnat schopnosti, dovednosti a znalosti, poznat se a navázat kontakty s ostatními světluškami a vlčaty, poradit si v situacích potřebných pro život v dnešním světě. Předpokladem je týmová spolupráce členů hlídky. Účastníci si mimo jiné vyzkoušeli manuální zručnost, fyzickou zdatnost, schopnost logického myšlení, vyhledávání informací, schopnost řešit problémové situace, ale i tradiční skautské a tábornické disciplíny.

 

Základního kola tohoto postupového závodu se zúčastnilo 27 hlídek ze skautských oddílů nacházejících se primárně na území okresu Nový Jičín. Celkem se tak závodu zúčastnilo 164 dětí. Vítězi základního kola v obou kategoriích, tedy dívčí a chlapecké, se staly družiny z Albrechtiček. Čtyři nejúspěšnější dívčí a dvě chlapecké hlídky postupují do krajského kola, které se uskuteční v červnu v Kunčicích pod Ondřejníkem. Mezi postupujícími je i družina z pořadatelského střediska Pagoda Nový Jičín.

 

Závod, který byl z důvodu koronavirové situace a epidemiologických opatření v roce 2020 a 2021 zrušen, se uskutečnil za finanční podpory města Nový Jičín, Moravskoslezského kraje a Junáka, okresu Nový Jičín.

 

 

Václav Dobrozemský, vedoucí střediska Pagoda Nový Jičín

Akce dokumentů

« červenec 2024 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
NASI SPONZORI

logo Mesto NJ Logo_msmt

  Logo_msk

Půjčovna outdoor vybavení:

Logo_PujcovnaZip

  logo Jesenik   logo Suchdol n O

Jesenik, Suchdol n.O.