Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Základna na Dolní Bečvě

Základna na Dolní Bečvě

Základní informace - Charakteristika objektu a jeho umístění

Středisko Pagoda Nový Jičín je vlastníkem skautské základny na Dolní Bečvě, kterou poskytuje pro konání akcí, výprav, vzdělávacích akcí, kurzů, letních či zimních táborů, nebo školních výletů.

Kde se základna nachází zobraz_zakladnu_dolni_becva:

Chata je asi 5 km pod Radhoštěm, cca 700 m od řeky Bečvy a 20 minut chůze od autobusové zastávky (směr Rožnov - skanzen, směr Prostřední Bečva - Pustevny), obchodu a zároveň centra Dolní Bečvy, přitom je ale schována v lese. Terén je kopcovitý s jižním svahem, před chatou je rovný plácek cca 500 m2.

Jak se k nám dostanete:

Z autobusové zastávky Dolní Bečva - Obecní úřad budete pokračovat ve směru jízdy autobusu na Prostřední Bečvu. Po cca 300 m je na levé straně cesty bílý dům (byla zde reklamní cedule na ceny benzínu). Těsně u tohoto domu je vedlejší cesta vedoucí do kopce. Po ní půjdete cca 400 m mezi novostavbami na křižovatku s kontejnery na odpady, kterou projdete rovně do mírného kopečku. Nyní se budete nacházet před skautskou základnou.

Vybavení:

V přízemí se nachází společenská místnost a jídelna zároveň, vedle je kuchyň. Do vybavení kuchyně patří kamna, elektrický sporák, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a lednice. Kuchyň je dostatečně vybavená nádobím pro cca 30 osob (talíře, hrnky, příbory, hrnce). V kuchyni teče teplá i studená voda. V 1. patře je prosklená přístavba s vchodem na WC a 2 umyvadly na základní hygienu. Po průchodu kolem schodiště do podkroví se dostanete do předsíně, ze které je přístup do koupelny (sprchový kout, umyvadlo, WC) a dalšího WC. Předsíní se dostanete do místnosti na přespání a za ní je kuchyňka. V místnosti se nachází 13 postelí, krbová kamna, stůl a lavice. Je možno umístit i matrace na zem při větším počtu lidí. V kuchyňce nejdete kamna vhodná pro vaření,  kuchyňskou linku, stůl a rohovou lavici. Kuchyňka je určená k vaření především v zimních měsících. V podkroví jsou dvě místnosti určené hlavně pro spaní. Ve větší místnosti je 6 postelí, opět s možností umístění matrací na zem. V menší místnosti jsou 3 postele. Nedaleko je k dispozici sklad nářadí a dřevník. Za základnou je v kopcovitém terénu situována rozlehlá zahrada. 

 

Doporučení:

Voda je pitná pouze po převaření. Přezůvky a spacák nebo deku sebou.

Pohledy:

 

Východní pohled

 

pohled

 

 

  Hrací plocha s ohništěm

hrací plocha

                                                                                                       

               

  

 

 

Akce dokumentů

« červenec 2024 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
NASI SPONZORI

logo Mesto NJ Logo_msmt

  Logo_msk

Půjčovna outdoor vybavení:

Logo_PujcovnaZip

  logo Jesenik   logo Suchdol n O

Jesenik, Suchdol n.O.